levi dış ticaret
    english ENGLISH
Untitled Document
 
 
sektorler
İLAÇ SEKTÖRÜ  
MAKİNE SEKTÖRÜ  
KAĞIT SEKTÖRÜ  
KİMYASALLAR VE MİNERALLER  
ENERJİ DEPARTAMNI  
 
 
 

ENERJİ DEPARTMANI

GÜNEŞ PANELLERİNDEN VEYA RÜZGAR SANTRALLERİNDEN ÜRETTİĞİNİZ ENERJİYİ
AQUİON AKÜLERİNDE DEPOLAYIN !

GÜNEŞ ENERJİSİ BEDAVA ENERJİDİR. GÜNEŞTEN ÜRETTİĞİN ELEKTRİĞİ AQUİON AKÜLERİNDE DEPOLA, GECE TARLANI SULA, ÜRÜN MALİYETİNİ AZALT, EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ELEKTRİĞE YATIRMA, HATTA İSTERSEN ELEKTRİĞE EN YÜKSEK SATIŞ FİYATI UYGULANDIĞI ZAMAN DEPOLADIĞIN ELEKTRİĞİ ŞEBEKEYE SAT.

• 5 KW’DAN - 10 MW‘A KADAR KAPASİTELİ AKÜ GRUPLARI İLE ELEKTRİK ENERJİSİNİ DEPOLAYABİLİR, ŞEBEKEYE VE TÜKETİCİYE SATABİLİRSİNİZ.
• AQUİON AKÜLERİ ASGARİ 3000-5000 KERE ŞARJ VE DEŞARJ EDİLEBİLİR.
• BAKIM İSTEMEZ, YANMAZ, İNSAN SAĞLIĞI AÇISINDAN ÇEVRE DOSTUDUR.

ŞİRKETİMİZ HER TÜRLÜ PROJE VE FİZİBİLİTE DESTEĞİNİ VERMEKTEDİR.

ELEKTRİK ENERJİSİ DEPOLAMASI İÇİN TESİS EDİLECEK AKÜ SİSTEMLERİ ABD Lİ UZMAN AQUİON FİRMASI VE GRUBUMUZ GARANTİSİNDE OLACAK VE EHİL ELLER TARAFINDAN ANAHTAR TESLİMİ TESİS EDİLECEK İŞLETME VE BAKIM DESTEĞİ VERİLECEKTİR.


ENERJİNİN “AQUİON Aküleri” ile DEPOLANMASI

GÜNEŞ SİSTEMLERİNDEN üretilen elektriği depolamak ve gece tarımsal sulamada kullanmak ciddi avantajlar sağlar. Ayrıca, rüzgar santrallerinden GECE üretilen elektrik enerjisi depolanıp GÜNDÜZ veya PUANT SAATTE yüksek fiyat ile şebekeye verilir.

AQUİON şirketinin sahibi ve AQUİON akülerinin mucidi Professor Dr. Jay Whitacre,
1999-2000 yıllarında California Institute of Technology’de başlatmış olduğu ve daha sonra Pasadena Jet Propultion Laboratory’de devam ettirdiği araştırmaları 2007 yılından sonra Carnegie Mellon Universitesinin araştırma laboratuarında devam ettirmiştir. 2013 yılında almış olduğu “en değerli teknolojik buluş” ödülünden sonra Amerikan yatırım firmaları, Bill Gates, Royal Shell Dutch ve Total gibi firmalın katkılari ile 2014 yılında bu yepyeni bir teknoloji ile üretilen bu akülerin seri üretimine başlamıştır.

AQUION aküleri elektriği en ekonomik şekilde depolamaktadır ve bugüne kadar 93 projede kullanılmıştır. Mevcut üretim hatlarında yıllık 200 MWh’lık bir kapasiteye ulaşılmıştır. Son olarak yılda 350 MWh üretilen elektriği depolayacak olan Hawaii Bakken Hale projesinde de AQUİON aküleri tercih edilerek kullanılmaktadır.

Aqueous Hybrid Ion (AHI) aküleri elektrokimyasal olarak iki fromatta üretmektedir: 48V, 2.4 kWh S-Line stack ve 48V, 28.6 kWh M-Line modül – bunlardan her ikisi de paralel ve seri olarak bağlanabilmekte ve herhangi bir voltaj ve enerji gerekliliğini karşılayabilmektedir. AHI ürünleri tamamen toksik olmayan maddelerden oluşmakta olup güvenli olması açısından herhangi bir asit içermeyen ve yanıcı olmayan maddelerden üretilmiştir. Şu an ürünler aktif olarak açık ve kapalı devre uygulamalar için satışa sunulmuştur.

 

Uzun kullanım ömrü (3000 tam şarj/deşarj’dan fazla) değişken iklim şartlarında kullanılabilme özelliği (-5…+40°C) ve uzun süre (4 saatten fazla) elektrik deşarj edebilme kapasitesi gibi birçok özellikleri bu akülerin diğer akülerin yerine tercih edilmesini sağlamaktadır.

Ayrıca, elektriğin depolanmasında kullanılmakta olan kurşun/asit aküleri, lithium-ion ve nikel-kadmiyum akülerinin hepsi çevreyi kirleten, pahalı ve kısa ömürlü akülerdir. Oysa, sodyum, pamuk, baz oksit ve karbon’dan imal edilen, 100% geri dönüşümlü AQUION aküleri ise hem çok daha uzun ömürlüdür hem de çevreye zarar veren lithium-ion akülerin üçte bir fiyatına elektriği depolayabilmektedir.

Türkiye Distribütörü olduğumuz AQUİON Aküleri ile ilgili olarak her konuda sizleri bilgilendirmek ve Enerji Piyasasına bu ürünü sunmaktan son derece mutluyuz.

ELEKTRİĞİ ÜRET DEPOLA VE EN UYGUN ZAMANDA KULLAN VEYA ŞEBEKEYE SAT.

AKÜ GRUPLARININ TESİS EDİLMESİ İLE ARTIK GELECEKTE DİZEL SİSTEMLERE VE YAKIT TÜKETİMİNE İHTİYAÇ KALMAYACAKTIR.

Yetkili kişi:

Sn. Alper Akal
alper@levi.com.tr


 
 
  Levi Dış Ticaret 2013 All Rights Reserved    
     
Kemeraltı Cad. No. 6/5 Karaköy/ İstanbul 34425 TÜRKİYE
(90) 212 2517520 (90) 212 2515840
info@levi.com.tr